Anuncio de los artículos posteados el: 18/12/2015

Boşanma Avukatı Ankara

18 Dic 2015 
İyi boşanma avukatları hislerinizi farketmelidir. Boşanma davası zordur. Bundan dolayı dava boyunca size yardımcı olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız ön şarttır. Peki en iyi bir ankara avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bunun yanında duruşmanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?

Bununla birlikte boşanma davaları ne şekilde açılır şuna da değinelim. Boşanma davası iki şekilde açılmaktadır. Eğer taraflar evliliğe son verme hususunda anlaşırsa aile hakimine başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için birlikteliğin minimum bir yıl devam etmiş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı biçimde evliliği sonlandırmak amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli biçimde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı tarzda evliliği bitirmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni sunmaları gerekmektedir. Bu anlaşma metninin bir boşanma avukatı aracılığıyla meydana getirilmesi iyi olacaktır. Daha sonra eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli olarak evliliğe son vermek için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu boşanma nedeninin hakim tarafından kabul edilebilir olması gereklidir. buna ek olarak evliliğe son verme sebebinin ispatlanması gerekir. Boşanma davalarında davacı eş boşanma nedenlerini her türlü delille ispatlayabilir. bir örnek verecek olursak tanık kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli boşanma davası fazlaca uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım istenmelidir.

Boşanma Avukatı kelimesi asla beynimize çok iyi düşünceler getirmez. Bunun nedeni farkındalığımız olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı toplumu daha iyi hale getirmek amacıyla seçmemiştir avukatlığı. Bir çok avukat , boşanma avukatı olmaya parasal nedenler nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı seçerken iyi düşünmelisiniz.

Haddinden fazla avukat var. En İyi boşanma avukatını nasıl seçeceğim? Boşanma avukatınızı belirlerken en güzel çözüm tavsiyelerdir. Diğer bir yol ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz avukatı öven siteler de aynı yolla bulabilirsiniz.
Admin · 11 vistas · Escribir un comentario

Calendario

Diciembre. 2015
LunMarMierJueVierSabDom
 << <Sep 2017> >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Archivos